• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Cardi B Feat. 21 Savage – Bartier Cardi (Премиера Хит)

Belcalis Almanzar или позната како Cardi B во шоу бизнисот е хип – хоп пејачка, телевизиска актерка (дел од n the VH1 ријалити серијалот Love & Hip Hop: New York), инстаграм ѕвезда… Изминатово лето, постигна неверојате успех со песната “Bodak Yellow”, со која се искачи на врвот на US Billboard Hot 100 листа, а за New York Times беше и “рап химна на летото”. Во последната седмица од годинава, Cardi B ја издава “Bartier Cardi“, песна – соработка со раперот 21 Savage и денешен Премиера Хит на Радио Браво.

© Radio Bravo - Kumanovo