• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Greta Van Fleet – Lover, Leaver (Премиера Хит)

Greta Van Fleet е американски рок бенд од Мичиген формиран во 2012 година. Членовите се вокалистот Josh Kiszka, гитаристот Jake Kiszka, басистот Sam Kiszka и тапанарот Danny Wagner. Најпознати се по нивниот сингл “Highway Tune”, кој беше на врвот на Billboard US Mainstream Rock и Active Rock charts во септември 2017 година четири недели по ред. Како денешна Премиера Хит го имаме нивниот нов сингл “Lover, Leaver” кој е дел од нивниот нов албум “Anthem of the Peaceful Army”.


© Radio Bravo - Kumanovo