• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Matt Terry – Sucker For You (Премиера Хит)

Победникот на 13-та сезона на британскиот The X Factor во 2016-та година, Matt Terry, изминатиов викенд го објави својот деби албум, Trouble, а од него, денес како Премиера Хит го слушаме синглот “Sucker For You“. Потсетувам дека албумот го најавивме со англиската верзија на “Subeme La Radio“, дует со латино ѕвездата, Enrique Iglesias.


© Radio Bravo - Kumanovo