• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Jax Jones Ft. Mabel & Rich The Kid – Ring Ring (Премиера Хит)

Дали сте подготвени за летна песна со привлечен танц-поп и островски ритам? Тогаш слушнете ја денешната Премиера Хит на Радио Браво “Ring Ring” на англискиот DJ Jax Jones со придружба од лондонскиот пејач Mabel и американскиот рапер Rich the Kid. Jax Jones се етаблира како еден од најбараните продуценти во светот моментално. Освен што беше дел од Billboard Dance 100 2018 заедно со Diplo, David Guetta и Marshmello, тој исто така беше номиниран за BRIT и Grammy награди.


© Radio Bravo - Kumanovo