• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Carly Rae Jepsen – Too Much (Премиера Хит)

Од 4-от студиски албум Dedicated на 34-годишната канадска пејачка и актерка Carly Rae Jepsen кој излезе на 9-ти мај, изминатава седмица излезе уште еден сингл, песната “Too Much” која пак премиерно беше изведена во живо кога пејачката гостуваше во The Late Late Show на James Corden. Колку за информација, Радио Браво го најви Dedicated на 9-ти ноември, минатава година кога Премиера Хит беше првиот сингл од албумот, “Party for One”, песна коа за жал се најде само на de luxe изданието на албумот.


© Radio Bravo - Kumanovo