• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Tiësto Feat. Stargate & Aloe Blacc – Carry You Home (Премиера Хит)

Иако има скоро 50-ет години, холанскиот DJ и хитмејкер Tiësto се уште на врвот на светската dance музичка сцена. Тој се уште патува низ целиот свет за да работи на најголемите фестивали и најексклузивните забави. Новиот сингл, “Carry You Home“, во соработка со Stargate и Aloe Blacc, објавен вчера, веќе денес и утре го слушате на 88,5 Mhz, на почетокот на секој непарен час како Викенд Премиера Хит на Радио Браво.


© Radio Bravo - Kumanovo