• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Zhavia – Candlelight (Премиера Хит)

17-годишната Zhavia Ward можеби не ја зема круната во финалето на американското шоу The Four, но дефинитивно се наоѓа на патот кон врвот на поп музиката со нејзиниот деби сингл “Candlelight“. Нејзините моќни вокали и помогнаа да се издвои од сите останати кандидати во шоуто и беше голем фаворит на публиката. “Candlelight” е прва соло песна на Zhavia откако склучи договор со Columbia Records во мај годинава, а нејзиниот EP го очекуваме во август.


© Radio Bravo - Kumanovo