• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Bring Me The Horizon – MANTRA (Премиера Хит)

Соочувајќи се повеќе години со критики и контроверзии, рок бендот Bring Me The Horizon сепак остана цврст во својата амбиција. Со објавување на нивниот нов сингл “MANTRA“, кој е и денешна Премиера Хит на Радио Браво, рок бендот повторно е во центарот на вниманието, но овој пат во позитивна смисла. Песната е дел од нивниот нов албум под името “Amo” за кој знаеме дека ќе излезе на 11 јануари 2019 година.


© Radio Bravo - Kumanovo