• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Rita Ora – New Look (Премиера Хит)

“New Look” е најновиот шести по ред сингл од вториот студиски албум Phoenix на британската косовка Rita Ora. Промоцијата на оваа нумера е проследена со интересен шарен видео спот снимен во Дубаи во режија на Tatia Pilieva.


© Radio Bravo - Kumanovo