• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Romeo Santos Feat. Teodoro Reyes – Ileso (Премиера Хит)

Премиера Хит за овој викенд е соработката помеѓу американскиот пејач, текстописец, актер, продуцент и поранешен водечки вокал на групата Aventura, Anthony Santos на сцената познат како Romeo Santos и постариот музичар од Доминиканската Република Teodoro Reyes. Песната се вика “Ileso и е дел од четвртиот студиски албум “Utopia” на Romeo Santos кој излезе на 5 април оваа година.


© Radio Bravo - Kumanovo