• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Rosalia Feat. The Weeknd – La Fama (Премиера Хит)

La Fama” е најновата песна на шпанската пејачка од Барцелона, Rosalía, во која пее и канадскиот пејач и музичар the Weeknd. Нумерата е објавена заедно со видео спото на 11 ноември и е водечки сингл од претстојниот трет студиски албум на Rosalía, кој ќе се вика Motomami, а треба да излезе преку издавачката куќа Columbia Records во текот на 2022 година.

© Radio Bravo - Kumanovo