• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Rosalia – Juro Que (Браво Хит)

Rosalía е првиот шпански музичар кој во 2018 година беше номиниран за Best New Artist на Grammy наградите, а некзиниот албум беше номиниран за Best Latin Rock, Urban или Alternative Album. Токму оваа шпанска супер ѕвезда ги изненади своите фанови со првиот сингл во оваа година под име “Juro Que”, нашиот Браво Хит за оваа прва февруарска седмица.© Radio Bravo - Kumanovo