• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Sam Feldt Feat. Kesha – Stronger (Премиера Хит)

Холандскиот DJ и продуцент Sammy Boeddha Renders попознат како Sam Feldt заедно со американската пејачка, рапер и актерка Kesha Rose Sebert или само Kesha ја снимија и објавија dance-pop нумерата “Stronger“. Објавувањето на овој сингл беше пропратено и со премиерно прикажување на музичкиот спот во режија на Andrew Donoho.

© Radio Bravo - Kumanovo