• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Sam Fender – The Borders (Премиера Хит)

Победникот на Brits Critics’ Choice Award за 2019 година, Sam Fender го објави последниот финален сингл “The Borders” од неговиот  деби албум Hypersonic Missiles кој треба да излезе на 13 септември.


© Radio Bravo - Kumanovo