• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Sam Smith – Diamonds (Премиера Хит)

“Diamonds” е вториот официјален сингл на англискиот пејач Sam Smith, дел од неговиот трет студиски албум Love Goes кој треба допрва да излезе на пазарот. Песната го следи првиот сингл “My Oasis” снимен во соработка со Burna Boy и објавен во јули оваа година.

© Radio Bravo - Kumanovo