• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Selena Gomez – Rare (Премиера Хит)

Rare е насловната нумера од третиот соло студиски албум на американската пејачка, актерка и ТВ продуцент  Selena Gomez. Синглот со оваа песна излезе заедно со албумот на 10 јануари 2020 година преку издавачката куќа Interscope Records.


© Radio Bravo - Kumanovo