• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Shakira Feat. Anuel AA – Me Gusta (Премиера Хит)

Мулти платинестата, Grammy наградуваната пејачка, автор, филантроп и глобалната ѕвезда Shakira го објави својот најнов сингл “Me Gusta”. Новата песна е соработка со раперот од Порторико Anuel AA и е одпеана на шпански јазик, а ке биде изведена и на полувремето на 54-тото издание на рагби Super Bowl финалето во Мајами следниот викенд.


© Radio Bravo - Kumanovo