• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Silk City Feat. Ellie Goulding – New Love (Премиера Хит)

Британско американската супергрупа или дуо Silk City составено од електронските музички продуценти и DJ-и Mark Ronson и Diplo повторно е активно. По пауза од 2018-тата година тие ја објавија нумерата “New Love“, нивна нова соработка, овој пат со англиската пејачка Ellie Goulding.

© Radio Bravo - Kumanovo