• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Tash Sultana – Through the Valley (The Last of Us Part II) (Премиера Хит)

Tash Sultana е австралиска пејачка, кантавтор и мултиинструменталист која музичките критичари ја опишуват како “one-person band”. Таа го објави својот најнов сингл со обработката на песната на Shawn James‘ “Through The Valley” со пуштање преку сите streaming платформи, а песната е дел од видео играта The Last of Us Part II .© Radio Bravo - Kumanovo