• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

The Chainsmokers & Illenium Feat. Lennon Stella – Takeaway (Премиера Хит)

“Takeaway” е песна од американскиот продуцентски дует The Chainsmokers со американскиот electronic dance  музичар Illenium  во која пее и  канадската пејачка Lennon Stella. Оваа соработка беше  издадена како сингл на 24 јули 2019 година, заедно со видео спотот за песната, а е петти сингл од претстојниот трет студиски албум на дуото The Chainsmokers  под име “World War Joy”.

Видео спотот беше снимено во неверојатна архитектура на новоотворениот објект Heatherwick’s Vessel  во Хадсон Јардс во Њујорк, а режисер е Jeremiah Davis .
Дуото и Illenium првпат ја изведоа песната на Ultra Miami 2019 заедно со Sorana, финалната и  подолгата верзија со Lennon Stella ја претставија на Ultra Europe 2019.


© Radio Bravo - Kumanovo