• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

The Veronicas – Biting My Tongue (Премиера Хит)

Австралиското поп дуо The Veronicas го објавија својот прв сингл од претстојниот албум ‘Human’. Песната се вика ‘Biting My Tongue’ и неа Lisa and Jess за прв пат ја изведоа на 7 јули во музичкото риалити шоу ‘The Voice’, каде тие се под менторство на Boy George.


https://youtu.be/ArDDAtcerLM

 

 

© Radio Bravo - Kumanovo