• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

The Weeknd – In Your Eyes (Премиера Хит)

Канадскиот пејач Abel Makkonen Tesfaye попознат под псевдонимот The Weeknd на 20-ти март 2020 година, 4 дена пред претходната најава, го објави својот трет сингл од четвртиот студиски албум After Hours. Песната се вика In Your Eyes и е напишана лично од The Weeknd , кој е и продуцент на истата заедно со Max Martin и Oscar Holter, а канадскиот рапер Belly е наведен како соработник во изработка на текстот.


© Radio Bravo - Kumanovo