• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Tones and I – Fly Away (Премиера Хит)

Toni Watson на светската музичка јавност е позната како Tones and I. Таа е австралиска пејачка и автор, која стана мега популарна со издавање на хитот “Dance Monkey” во мај од 2019 година, песна со која беше број 1 во преку 30 држави и оствари над 1 милијарда прегледи на YouTube. Во моментов го подготвува својот прв студиски албум кој допрва треба да излезе, а го најави со својот најнов сингл со нумерата “Fly Away”.

© Radio Bravo - Kumanovo