• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Toni Braxton – Do It (Премиера Хит)

R&B  суперѕвездата, добитник на 7 награди Grammy и продадени над 67 милиони носачи на звук од кои 41 милиони изданија на нејзините албуми, Toni Braxton оствари нова соработка со продуцентската куќа Island Records и за да го одбележи тоа, го издаде својот најнов сингл со нумерата Do It. Песната е првиот материјал објавен од страна на оваа пејачка по нејзиниот 9-ти студиски албум Sex & Cigarettes, кој излезе во 2018 година.


© Radio Bravo - Kumanovo