• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Travis Scott – Highest In The Room (Премиера Хит)

Малку помалку од една година одкако го објави својот многу успешен албум Astroworld, Travis Scott го објави својот најнов сингл под име Highest in the Room. Оваа е негова прва снимена песна по разделбата со Kylie Jenner и во неа се содржани и некои елементи на тензиите помеѓу раперот и мајката на неговата керка, Stormi.


© Radio Bravo - Kumanovo