• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Vicetone – No Rest (Премиера Хит)

Холандското електронско дуо Vicetone го објави својот најнов сингл “No Rest и со него го најави излегувањето на дебитантскиот студиски албум кој ке се вика Legacy и треба да излезе на пазарот во април преку издавачката куќа Monstercat. Инаку дуото го сочинуваат Ruben den Boer и Victor Pool, другари од детство, што останаа забележани со нивните први два сингла “Animal” во соработка со Jordan Powers и Bekah Novi и “Shadow” во соработка со Allie X.

© Radio Bravo - Kumanovo