• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Vlatko Lozanovski – Lozano – Ne te vadam od pamet (Премиера Хит)

На само еден ден пред неговиот концерт на 2 Август на стадионот „Билјанини извори” во Охрид, Влатко Лозаноски – Лозано ја објави новата песна „Не те вадам од памет”, на која како автори се потпишуваат тандемот Лазар Цветковски и Магдалена Цветковска.

За новата песна, Лозано сними и видеоспот на кој како режисер се потпишува Даниел Јовески. Спотот е снимен на неколку локации во земјава, а покрај Лозано во него се појавува и главната улога ја има и Мартина Михајловска.


© Radio Bravo - Kumanovo