• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

YoungBoy Never Broke Again – Dirty lyanna (Браво Хит)

Раперот од Baton Rouge од Louisiana YoungBoy Never Broke Again сними свое видување на хитот на Michael Jackson од 1987-мата година  “Dirty Diana” со малку променет наслов “Dirty Iyanna”. Песната ја посветил на својата бивша девојка Iyanna Mayweather инаку керка на боксерската легенда Floyd Mayweather и како сингл излезе на 12 декември 2019 година.


© Radio Bravo - Kumanovo