• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Ziggy Marley Feat. Ben Harper – Play With Sky (Браво Хит)

Синот на легендата на reggae музиката Bob Marley, David Nesta “Ziggy” Marley или само Ziggy Marley по долгогодишна издавачка пауза го објави својот најнов сингл во дует со Ben Harper под име Play With Sky. Песната е дел од неговиот претстоен студиски албум, кој ке се вика More Family Time и ке содржи песни-дуето со многу познати личности. Албумот треба да излезе на 18 септември а гости прокрај Ben Harper ке бидат и Sheryl Crow, Busta Rhymes, Tom Morello, Alanis Morissette,неговиот братStephen Marley и актерката Jamie Lee Curtis.© Radio Bravo - Kumanovo