• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Најнови

Album Of The Week Manic Street Preachers - Resistance Is Futile

Manic Street Preachers – Resistance Is Futile (Албум на неделата)

Добредојдовте во уште едно издание на Албум на неделата, во оваа како и во секое изминато ке прес...

Premiera Hit 5 Seconds of Summer - Youngblood

5 Seconds of Summer – Youngblood (Премиера Хит)

По вчерашната „премиера“, песната “When Legends Rise” на американскиот рок бенд, Gods...

Na denesen den MKD

На Денешен Ден

25 април

Premiera Hit Godsmack - When Legends Rise

Godsmack – When Legends Rise (Премиера Хит)

“When Legends Rise” е 7-ми студиски албум на американскиот рок бенд, Godsmack од град...

© Radio Bravo - Kumanovo