• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Најнови

Premiera Hit Ponedelnik - 06 01 2020 - Proekt Srekja Novogodisna

Proekt Srekja – Novogodisna (Премиера Хит)

Македонската поп пејачка Кристина Петровска Арнаудова со својот хумнанитарен „Проект среќа“ и кам...

Na denesen den 3 MKD

На Денешен Ден

06 јануари

Bravo Hit 05.01.20 Billie Eilish – Bad Guy Bravo Hit za 2019

Billie Eilish – Bad Guy (Браво Хит за 2019-та година)

Победник на овогодинешниот Браво Топ 50 во кој како предлози се најдоа сите песни од неделните No...

Top 50

Годишен ТОП 50 на Радио Браво за 2019

Избор на Браво Хит за 2019-та година

© Radio Bravo - Kumanovo