• Bravo FM

 • Bravo Relaxing

 • Oxlade-ft-Mayorkun-Bad-Boy

  Oxlade Feat. Mayorkun – Bad Boy (Премиера Хит)

  Нигерискиот пејач и автор Ikuforiji Olaitan Abdulrahman,познат на музичката сцена како Oxlade, беше препознаен од големите издавачки куќи како голем потенцијал и потпиша договори со Fuenlabrada Records, Troniq Music и Epic Records. Како прв интернационален сингл е неговата песна “Bad Boy...

 • Na denesen den 2 MKD

  На Денешен Ден

  29 ноември

 • Avril Lavigne – Mercury In Retrogade

  Avril Lavigne – Mercury In Retrogade (Премиера Хит)

  “Mercury In Retrograde” е песна на канадската пејачка Avril Lavigne објавена на 24 ноември 2022 година заедно со Deluxe Edition на нејзиниот 7-ми по ред студиски албум Love Sux. Нумерата за прв пат беше најавена во јули 2022 година за да на почетокот на ноември преку Twitter биде потврдено дека к...

© Radio Bravo - Kumanovo