• Radio Bravo

 • Bravo Smooth Jazz

 • Bebe Rexha 3

  Bebe Rexha – Chase It (Mmm Da Da Da) (Премиера Хит)

  “Chase It (Mmm Da Da Da)” е песна на албнско-американската пејачка со потекло од Дебар и Гостивар, Bleta Rexha или Bebe Rexha. Композицијата излезе како официјален сингл, а ја следи и видео спот и е продуцирана од Chris Lake, Sammy Virji, Punctual и Marco Straus.

 • Nicki Minaj

  Nicki Minaj – Last Time I Saw You (Премиера Хит)

  “Last Time I Saw You” е песна на раперката од Тринидад Onika Tanya Maraj-Petty попозната на светската јавност како Nicki Minaj. Нумерата ќе биде дел од нејзиниот предстоен 5-ти по ред студиски албум Pink Friday 2 кој пак е продолжение на нејзиниот дебитантски Grammy- номиниран албум P...

 • Ava Max

  Ava Max – Dancing’s Done (Премиера Хит)

  ‘Dancing’s Done‘ е 4-тиот сингл на Ava Max од нејзиниот предстоен студиски албум Diamonds & Dancefloors. Песната се смета за најмрачната од оваа студиско дело.

© Radio Bravo - Kumanovo