• Bravo FM

 • Bravo Relaxing

 • cat-burns-sam-smith

  Cat Burns Feat. Sam Smith – Go (Премиера Хит)

  Британската пејачка Cat Burns и нејзиниот колега и сонародник Sam Smith снимија заедничка песна со наслов “Go“. Овој дует излезе преку издавачките куќи Sony Music UK и RCA Records и е водечки сингл од EP-то Emotionally Unavailable на Burns.

 • Premiera Hit Petok 11 03 2022 - Alice Merton – Same Team

  Alice Merton – Same Team (Премиера Хит)

  Германско ирската пејачка и авторка Alice Merton го објави својот најнов сингл и видео со песната ‘Same Team’. Песната е дел од нејзиниот најнов студиски албум под име S.I.D.E.S што треба да излезе на пазарот на 17 јуни 2022 година.

 • Premiera Hit Cetvrtok 11 10 2021 - Franz Ferdinand – Billy Goodbye

  Franz Ferdinand – Billy Goodbye (Премиера Хит)

  Franz Ferdinand – Billy Goo Шкотланѓаните Franz Ferdinand се враќаат на сцената со комплетно нова песна и нова компилација од нивни хитови. Новата песна се вика “Billy Goodbye”, а компилацијата Hits to the Head и треба да излезе на пазарот на 11 март 2022 година преку издавачката куќа Domino.

© Radio Bravo - Kumanovo