• Bravo FM

 • Bravo Relaxing

 • Premiera Hit Petok - 28 01 2021 - State of Mine and No Resolve – The Thunder Rolls

  State of Mine and No Resolve – The Thunder Rolls (Премиера Хит)

  Наш денешен Премиера Хит е нумерата “The Thunder Rolls“, поточно преработката на истоимената песна од почетокот на 90-тите години од минатиот век на country музичарот Garth Brooks. Овој пат оваа композиција ја преработија белгиските рокери State of Mine во соработка со нивните америка...

 • BRAVO HIT - 09 08 2020

  The Vamps – Married In Vegas (Браво Хит)

  Британската поп рок група The Vamps составена од Bradley Simpson, James McVey, Connor Ball и Tristan Evans се враќаат на светската музичка сцена со објавувањето на нивниот најнов сингл под име Married In Vegas. Тоа е првата нумера од нивниот најнов, 4-ти по ред студиски албум Cherry Blossom, кој ...

 • Premiera Hit Petok - 07 08 2020 - Bastille Feat Graham Coxon – What You Gonna Do

  Bastille Feat. Graham Coxon – What You Gonna Do (Премиера Хит)

  Bastille Feat. Graham Coxon – What You Gonna Do Групата Bastille заедно со членот на Blur, Graham Coxon ја снимија и објавија песната ‘What You Gonna Do???’. Нумерата е продуцирана од страна на Smith и Mark Crew, а Graham Coxon ја одпеа и воедно беше и на гитара.

© Radio Bravo - Kumanovo