• Radio Bravo

 • Bravo Smooth Jazz

 • Premiera Hit Petok - 07 08 2020 - Bastille Feat Graham Coxon – What You Gonna Do

  Bastille Feat. Graham Coxon – What You Gonna Do (Премиера Хит)

  Bastille Feat. Graham Coxon – What You Gonna Do Групата Bastille заедно со членот на Blur, Graham Coxon ја снимија и објавија песната ‘What You Gonna Do???’. Нумерата е продуцирана од страна на Smith и Mark Crew, а Graham Coxon ја одпеа и воедно беше и на гитара.

 • Premiera Hit Cetvrtok - 09 07 2020 - Paul Weller – On Sunset

  Paul Weller – On Sunset (Премиера Хит)

  Paul Weller на 3 јули го објави својот 15-ти по ред студиски албум насловен On Sunset. Албумот содржи 10 композиции, а има и iTunes Deluxe Edition која содржи дополнителни 3 песни и две нумери во поинаков аранжман. Како денешен Премиера Хит ја имаме насловната нумера од тој албум On Sunset.

 • Premiera Hit Vtornik - 02 06 2020 - Anuel AA Fea Enrique Iglesias – Futbol y Rumba

  Anuel AA Feat.Enrique Iglesias – Futbol y Rumba (Премиера Хит)

  Emmanuel Gazmey Santiago на сцената познат како Anuel AA е рапер и пејач од Порторико, кој стана познат со неговиот прв албум и соработката со Shakira во песната “Me Gusta” и со Daddy Yankee, Karol G, Ozuna и J Balvin во “China”. Овој Викенд го објави и својот втор по ред ...

© Radio Bravo - Kumanovo