• Bravo FM

 • Bravo Relaxing

 • Premiera Hit Vikend 02 10 2021 - Duran Duran – Tonight United

  Duran Duran – Tonight United (Премиера Хит)

  Duran Duran ја објавија ‘Tonight United’, нумера продуцирана од групата заедно со легендарниот италијански продуцент Giorgio Moroder. Песната е 4-тиот официјален сингл од нивниот 15-ти студиски албум Future Past, кој пак треба да излезе на 22 октомври 2021 година преку Tape Modern и BMG.

 • Premiera Hit Cetvrtok 16 09 2021 -Stereophonics – Hanging On Your Hinges

  Stereophonics – Hanging On Your Hinges (Премиера Хит)

  “Hanging On Your Hinges” е првиот официјален сингл на Stereophonics од нивниот 12-ти по ред студиски албум кој треба да излезе на 4 март 2022 година за издавачката куќа Ignition Records и ќе се вика Oochya!. Песната премиерно беше изведена во The Chris Evans Breakfast Show на Virgin R...

 • BRAVO HIT -29 08 2021

  The Wombats – If You Ever Leave, I’m Coming With You (Браво Хит)

  The Wombats е англиска indie rock формирана во Liverpool во 2003 година во која членуваат Matthew Murphy (вокал, гитара и клавијатури), Tord Øverland Knudsen (бас, пратечки вокали и клавијатури) и Dan Haggis (тапани, пратечки вокали и клавијатури). Досега имаат објавено 4 албума, а на 7 јануари 2...

© Radio Bravo - Kumanovo