• Bravo FM

 • Bravo Relaxing

 • Nicki Minaj Feat Maluma and Myriam Fares – Tukoh Taka

  Nicki Minaj Feat. Maluma & Myriam Fares – Tukoh Taka (Official WC FIFA 2022 Anthem) (Браво Хит)

  Во тек е светското првенство во најважната споредна работа во светот во Катар и нормално сите очи и уши се завртени натаму. Ованеделен Бравоа Хит е песната на Nicki Minaj, Maluma и Myriam Fares под име “Tukoh Taka” која воедно е и официјалната химна на FIFA 2022. Песната е испеана на ...

 • Kim Petras 2

  Kim Petras – If Jesus Was A Rockstar (Браво Хит)

  “If Jesus Was a Rockstar” е песна на контраверзната интернационална поп ѕвезда со потекло од Германија, Kim Petras. Композицијата е дел од претстојниот албум и излезе на пазарот како сингл преку издавачките куќи Amigo и Republic Records.

 • Alan Walker and Sophie Simmons

  Alan Walker & Sophie Simmons – Lovesick (Браво Хит)

  Норвешкиот DJ роден во Велика Британија, Alan Walker сними и објави нов сингл, овој пат во друштво на американската пејачка Sophie Simmons. Нумерата се вика “Lovesick” и официјално излезе на пазарот на 4 ноември 2022 година.

© Radio Bravo - Kumanovo