• Bravo 88.5 FM

 • Bravo-Blues&Jazz

 • Bravo Hit Area - Zrak

  Ареа – Зрак (Браво Хит)

  По пет години од објавувањето на песната „Запознај ме”, групата Ареа минатава седмица ја промовира „Зрак”, песна која што откако во понеделникот беше Премиера Хит на Радио Браво, од денес па до следната недела е и Браво Хит No.1. Уживајте секојдневно на почетокот на секој парен час на 88,5 ...

 • Bravo Hit 11.11.18 Tose Proeski - Secret Place

  Тоше Проески – Secret Place (Браво Хит)

  Откако изминатиов викенд на концерт беше промовиран албумот „Secret Place“ со необјавени песни на Тоше Проевски, во вторникот истоимената песна беше претставена и на Радио Браво како Премиера Хит, а од денес, истата е и Браво Хит No.1 на Радио Браво за следнава седмица. Уживајте на почетокот на с...

 • Bravo Hit Andrea Bocelli Feat. Dua Lipa – If Only

  Andrea Bocelli Feat. Dua Lipa – If Only (Браво Хит)

  Добитна комбинација: човекот кој во моментот го поседува најубавиот глас на светот, Andrea Bocelli и актуелна медиумска ѕвезда, поп пејачката Dua Lipa, со прекрасната балада “If Only” е вашиот избор за Браво Хит No.1 песна за следнава седмица. Уживајте на 88,5Mhz, на почетокот на секо...

 • Bravo Hit Nokaut - Koga Me sakas Ti

  Нокаут – Кога ме сакаш ти (Браво Хит)

  Како загревање за претстојниот славенички концерт на групата „Нокаут“ кој ќе се одржи на 23 ноември во СРЦ „Кале“, слушателите на Радио Браво (по нивен избор по „премиерата“ во вторникот), во следните седум дена, на почетокот на секој парен час, ќе уживаат во темата насловена „Кога ме сакаш ти“, ...

 • Bravo Hit Martija - Next To Me

  Мартија Станојковиќ – Next To Me

  Откако кон крајот на месец јуни ја промовираше својата трета песна „Те сакам“, младата и талентирана кумановка Мартија Станојковиќ на својата публика и го претставува спотот за песната која и беше втора по ред, „Next to me“. Песната минатиот понеделник ја промовира и Радио Браво, како Премиера Хи...

 • Bravo Hit Bradley Cooper - Black Eyes

  Bradley Cooper – Black Eyes (Браво Хит)

  “A Star Is Born”, филм на Warner Bros ја имаше својата премиера на венцијанскиот филмски фестивал на последниот ден од август. Филмот помеѓу останатото е интересен и по тоа што тој е режисерско деби на Bradley Cooper и прва филмска улога на поп дивата Lady Gaga. Во петокот, филмот започна да се е...

 • Bravo Hit Lady Gaga - I Want Your Love

  Lady Gaga – I Want Your Love (Браво Хит)

  “I Want Your Love” е Браво Хит No.1 песна на Радио Браво за следните седум дена. Верзија од овој кавер излезе уште во 2015-та година, а 32-годишната пејачка го создаде истиот за Tom Ford пролетно/летната колекција. Во видеото на YouTube кое излезе на 28-ми септември можеме да ги видиме и моделите...

 • Bravo Hit Mariah Carey - GTFO

  Mariah Carey – GTFO (Браво Хит)

  Легендарната пејачка Mariah Carey повторно се наоѓа во центарот на вниманието со објавување на нов сингл по 3 години пауза, кој е и вашиот избор за Браво Хит No.1 песна за следните седум дена. “GTFO” беше објавен на 13-ти сепрември и има воглавно позитвни реакции од фановите. 48-годишната пејачка...

 • Bravo Hit Silk City & Dua Lipa Ft. Diplo & Mark Ronson - Electricity

  Silk City & Dua Lipa Ft. Diplo & Mark Ronson – Electricity (Браво Хит)

  Mark Ronson и Diplo ја споделија четвртата песна од нивниот заеднички проект “Silk City” под името “Electricity“ кој е и воедно Браво Хит No.1 песна за следните седум дена. Песната не враќа во 90-тите години и има привлечна мелодија, а голема улога имаат и масивните 90’s вокали на легендарната Du...

 • Bravo Hit Alesso - REMEDY

  Alesso – REMEDY (Браво Хит)

  Во последно време, диџејот и продуцентот Alesso остава траги насекаде во светот. Голема улога во тоа е и неовото учество на двата најголеми фестивали за електронскa музика Tomorrowland и Creamfields. Легендарниот продуцент го објави својот нов сингл “REMEDY“, кој е изборот за Браво Хит No.1 песна...

 • Bravo Hit Ariana Grande - Breathin

  Ariana Grande – Breathin (Браво Хит)

  Најпродаваната песна од новиот четврти студиски албум на Ariana Grande, “Sweetener” сега е и најпродавана песна на iTunes. Токму “Breathin” е и вашиот избор за Браво Хит No.1 песна во наредните седум дена, и преставува амбициозна вокална извезба на Ariana Grande и микс од EDM продукци...

 • Bravo Hit Janet Jackson Feat. Daddy Yankee - Made For Now

  Janet Jackson Feat. Daddy Yankee – Made For Now (Браво Хит)

  Изминаа неколку години откако Janet Jackson не изненади со нова музика, всушнност треба да се вратиме на нејзиниот “Unbreakable” албум во 2015 година за да го слушнеме последното нешто што го објави. За среќа тоа завршува сега затоа што американската пејачка пред два дена го објави својот нов син...

© Radio Bravo - Kumanovo