• Bravo FM

 • Bravo Relaxing

 • Karol G and Shakira

  Karol G Feat. Shakira – TQG (Браво Хит)

  “TQG” е песна на две колумбиски пејачки, Carolina Giraldo Navarro или Karol G и Shakira Isabel Mebarak Ripoll односно само Shakira. Името на песната е кратенка од ”Te Quedó Grande” што во превод од шпански значи: јас сум премногу добра за тебе. Многумина оваа песна ја сметаат како одг...

 • Skrillex Missy Elliott Mr Oizo – Ratata

  Skrillex Feat. Missy Elliott & Mr. Oizo – Ratata (Браво Хит)

  “Ratata” е втората соработка помеѓу американскиот DJ и продуцент Skrillex и неговата сонародничка Missy Elliott по нумерата “Take Ü There” од 2014 година и воедно исто така втората соработка помеѓу него и францускиот DJ, филмски продуцент и електронски музичар Quentin Dupieux, на музичката сцена ...

 • Lauren-Spencer-Smith

  Lauren Spencer Smith – Best Friend Breakup (Браво Хит)

  19 годишната канадска пејачка од островот Vancouver, Lauren Spencer Smith ја објави својата емотивна песна “Best Friend Breakup”. Нумерата треба да биде дел од нејзиниот дебитантски студиски албум што треба да излезе наскоро. Оваа млада пејачка стана позната по нејзиното учество во 18-тата сезона...

© Radio Bravo - Kumanovo