• Radio Bravo

 • Bravo Smooth Jazz

 • Alan Walker Feat Ina Wroldsen – Barcelona

  Alan Walker Feat. Ina Wroldsen – Barcelona (Браво Хит)

  “Barcelona” е композиција на норвешкиот DJ и продуцент Alan Walker испеана од страна на неговата сонародничка Ina Wroldsen. Таа е позната како дел од electropop дуото Ask Embla и по хитовите “How Deep Is Your Love” со Calvin Harris и “Rockabye” со Clean Bandits...

 • Sabrina Carpenter4

  Sabrina Carpenter – Please Please Please (Браво Хит)

  “Please Please Please” е песна на американската пејачка и авторка Sabrina Carpenter. Нумерата е објавена на 6 јуни 2024 година преку Island Records, како втор офциијален сингл од нејзиниот 6-ти по ред студиски албум Short n’ Sweet.

 • attachment

  Meghan Trainor ft. Niecy Nash – I Wanna Thank Me (Браво Хит)

  “I Wanna Thank Me” е песна на пејачката, текстописецот и телевизиската личност Meghan Trainor. Композицијата ќе биде дел од нејзиниот најнов студиски албум, а е испеана заедно со нејзината колешка, ТВ водителката и актерка Carol Denise Betts или на сцената позната како Niecy Nash.

© Radio Bravo - Kumanovo