• Bravo FM

 • Bravo Relaxing

 • Rolling Stones

  The Rolling Stones – Angry (Браво Хит)

  “Angry” е песна на легендарната бритаска rock група the Rolling Stones, која е водечки сингл од нивниот најнов студиски албум кој допрва треба да излезе и че се вика Hackney Diamonds. Синглот е објавен на 6 септември 2023 година и е првиот издаден нов сингл на групата во последните 3 ...

 • Maneskin 2023

  Måneskin – Honey (Are U Coming) (Браво Хит)

  “Honey (Are U Coming)” е најновата песна на италијанската rock атракција Måneskin. Композицијата е снимена и објавена како сингл по крајот на нивната светска турнеја и учеството во MTV VMA.

 • The Killers 2

  The Killers – Your Side of Town (Браво Хит)

  The Killers објавија нов сингл под име “Your Side of Town”. Композицијата е напишана од фронтменот Brandon Flowers од кого е и продуцирана во соработка со Stuart Price и Shawn Everett. Песната е првиот издаден материјал на групата по минатогодишниот сингл “Boy” и покажува дека овие постари музича...

© Radio Bravo - Kumanovo