• Bravo FM

 • Bravo Relaxing

 • Madonna The Weeknd Playboi Carti

  The Weeknd Feat. Madonna & Playboi Carti – Popular (Браво Хит)

  “Popular” е песна на канадскиот пејач the Weeknd, американскот рапер Playboi Carti и мега ѕвездата Madonna. Нумерата е вториот сингл од албумот The Idol Vol. 1, soundtrack-от на HBO телевизиската серија на The Weeknd под име The Idol, премиерно прикажана на 4 јуни 2023 година.

 • Dua Lipa

  Dua Lipa – Dance The Night (Браво Хит)

  “Dance the Night” е песна на пејачката Dua Lipa од Barbie: The Album, soundtrack-от на новиот филм Barbie. Композицијата е напишана од Lipa и Caroline Ailin, а е продуцирана од Andrew Wyatt и Mark Ronson, како и Picard Brothers. Издавачките Atlantic и Warner Records ја објавија оваа н...

 • Anne-Marie and Shania Twain

  Anne-Marie Feat. Shania Twain – Unhealthy (Браво Хит)

  Anne-Marie ги здружи своите сили со country музичката легенда Shania Twain и заедно ја снимија нумерата ‘Unhealthy’. Песната ќе биде дел од претстојнииот трети студиски албум на Anne-Marie со исто име, кој треба да излезе на 28 јули 2023 година.

© Radio Bravo - Kumanovo