• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

5 Seconds of Summer – 2011 (Премиера Хит)

Австралиската pop rock група од Sydney 5 Seconds of Summer деновиве го прославува својот 10 годишен јубилеј со својот најнов сингл со симболично име “2011“. Името е директно поврзано со годината на нивното формирање, кога заедно се собраа пејачот и гитаристот Luke Hemmings, гитаристот Michael Clifford, басистот Calum Hood и тапанарот Ashton Irwin

© Radio Bravo - Kumanovo