• Radio Bravo

 • Bravo Smooth Jazz

 • Album-Of-The-year Billie-Eilish-WHEN-WE-ALL-FALL-ASLEEP-WHERE-DO-WE-GO copy

  Billie Eilish – When We All Fall Asleep, Where Do We Go? (Албум на годината)

  Секоја деценија во музиката има некоја своја женска фигура која со својата музика ја одбележува. Тука веднаш ке се сетиме на Madonna во 80-тите години од минатиот век, а од поновите имиња тука се дефинитивно Lady Ga Ga и Lana Del Rey. Секоја од нив има донесено позитивни промени и во звукот и во ...

 • Album Of The Week James Blake - Assume Form

  James Blake – Assume Form (Албум на неделата)

  Овој пат времето предвидено за преслушување на некој нов албум, му го преотстапивме на 4-тиот студиски албум на англискиот пеач, текстописец и продуцент James Blake Litherland или едноставно James Blake. Албумот се вика Assume Form, но ајде најпрвин нешто повеќе за авторот. James Blake е роден на...

 • Album Of The Week Muse - Simulation Theory

  Muse – Simulation Theory (Албум на неделата)

  Добредојдовте во Album of the week.Во оваа издание ке го преслушаме албумот “Simulation Theory” на англиската рок група Muse. Инаку Museе формирана во 1994-тата година и е составена од Matt Bellamyкако пеач, гитарист и клавијатурист, Chris Wolstenholmeна бас гитара и Dominic Howard на тапани. Во ...

© Radio Bravo - Kumanovo