• Bravo FM

 • Bravo Relaxing

 • Lil Nas X – Star Walkin

  Lil Nas X – Star Walkin’ (Премиера Хит)

  “Star Walkin’” е сингл на американскиот рапер и пејач Montero Lamar Hill попознат како Lil Nas X. Нумерата досега беше неколку пати претставувана преку Twitter и TikTok во мај од 2022 година. Инаку композицијата е химна на League of Legends 2022 World Championship, а фановите за прв пат ја слушна...

 • Stevie Nicks – For What Its Worth

  Stevie Nicks – For What It’s Worth (Премиера Хит)

  Stephanie Lynn Nicks или Stevie Nicks е американска пејачка, автор и продуцент родена во 1948 година и позната по нејзиниот ангажман во легендарната група Fleetwood Mac и како соло пејачка. Таа деновиве ја објави обработката на протестната песна на Buffalo Springfield од 1966 година под име “For ...

 • smashing-pumpkins-2012-band-photo

  The Smashing Pumpkins – Beguiled (Премиера Хит)

  Легендарните The Smashing Pumpkins го најавија својот најнов албум под име ATUM: A Rock Opera In Three Acts што треба да го објават во април 2023 година. Албумот ќе содржи 33 песни, а како претходница и запознавање со тој материјал ја објавија и песната “Beguiled”, водечкиот сингл од албумот.

© Radio Bravo - Kumanovo