• Radio Bravo

  • Bravo Smooth Jazz

Anuel AA Feat.Enrique Iglesias – Futbol y Rumba (Премиера Хит)

Emmanuel Gazmey Santiago на сцената познат како Anuel AA е рапер и пејач од Порторико, кој стана познат со неговиот прв албум и соработката со Shakira во песната “Me Gusta” и со Daddy Yankee, Karol G, Ozuna и J Balvin во “China”. Овој Викенд го објави и својот втор по ред албум насловен Emmanuel и од него синглот “Futbol y Rumba” снимен во соработка со Enrique Iglesias.


© Radio Bravo - Kumanovo