• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Beyonce – Break My Soul (Премиера Хит)

Break My Soul” е песна на американската пејачка Beyoncé објавена преку издавачките куќи Parkwood и Columbia, како водечки сингл од нејзиниот предстоен 7-ми студиски албум Renaissance. Песната е напишана и продуцирана од пејачката во соработка со Tricky Stewart и The-Dream и секако Jay-Z, а во себе ги содржи семпловите на house нумерата “Show Me Love” на Robin S од 1990 и “Explode” на Big Freedia од 2014 година.

© Radio Bravo - Kumanovo