• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Black Eyed Peas Feat. Shakira And David Guetta – Don’t You Worry (Браво Хит)

Американската музичка група Black Eyed Peas составена од раперите will.i.am, apl.de.ap, и Taboo како и од пејачот J. Rey снимија нова песна заедно со пејачката Shakira и францускиот DJ David Guetta. Нумерата се вика “Don’t You Worry” и ќе биде дел од нивниот 9-ти по ред студиски албум што треба да излезе во текот на оваа година.

© Radio Bravo - Kumanovo