• Radio Bravo

  • Bravo Smooth Jazz

Brittany Howard – What Now (Браво Хит)

What Now” е насловната нумера на Brittany Howard од нејзиниот втор самостоен студиски албум, кој допрва треба да излезе. Инаку Brittany Howard е позната американска музичарка, пејачка, и текстописец позната по нејзиното учество како водечки вокал, гитарист и автор на песните во групите Alabama Shakes, Thunderbitch и Bermuda Triangle. Нејзината работа во Alabama Shakes и донесе дури 9 Grammy Award номинации, а според магазинот Rolling Stone во 2023 година таа е 249-тиот најголем гитарист на сите времиња.

© Radio Bravo - Kumanovo