• Bravo FM

  • Bravo Relaxing

Calvin Harris Feat. Charlie Puth & Shenseea – Obsessed (Премиера Хит)

Шкотскиот DJ и продуцент Adam Richard Wiles на сцената попознат како Calvin Harris го објави својот најнов студиски албум под име Funk Wav Bounces Vol. 2. Оваа е неговиот 6-ти по ред издаден албум, а како најавен сингл ја пушти нумерата снимена во соработка со Charlie Puth и Shenseea насловена “Obsessed“.

© Radio Bravo - Kumanovo